Mám záujem

Hotel pod Lipou RESORT****, Harmónia - Modra

Hotel pod Lipou RESORT****, Harmónia - Modra

Hotel pod Lipou RESORT****, Harmónia - Modra

ID: 0133

 • Pavilón Avana 21 izieb
 • Pavilón Eva 30 izieb
 • Pavilón Vilma 24 izieb
 • Kapacita spolu 75 izieb/200 hostí
 • Pozemok 2,5 ha
 • Cena Na vyžiadanie
 • Bazén 3x
 • Wellness Áno
 • Športoviská Áno

Ďalšie informácie o nehnuteľnosti

 • Pavilón Eva – 2 374,0 m²
 • Pavilón Avana – 1 826,2 m²
 • Pavilón Vilma – 1 318,0 m²
 • Recepcia – 151,3 m²
 • Kolkáreň – 210,3 m²
 • Keramická dieľňa – 68,24 m²

Ďalšie informácie o nehnuteľnosti

Slovakia Sotheby’s Int. Realty ponúka na predaj jedinečný Hotel pod Lipou RESORT**** nachádzajúci sa v nádhernom prostredí Malých Karpát v rekreačnej oblasti Harmónia, len 2 km od Modry. Atraktívny hotel je plne funkčný, zodpovedajúci vysokým nárokom klientov a poskytujúci nielen ubytovacie kapacity, ale aj športovo-relaxačný komplex.

Hotel pod Lipou Resort**** je zabehnutou prevádzkou so špičkovými službami, výnimočnou gastronómiou a personálom s proaktívnym a proklientským prístupom.

História

Harmónia bola vďaka výnimočným podnebným podmienkam koncom 19. a v prvej polovici 20. storočia využívaná ako kúpeľné letovisko a svoje Slnečné kúpele situoval práve do tejto lokality aj architekt Dušan Jurkovič.

Cieľom nedávnej rozsiahlej komplexnej rekonštrukcie areálu a budov – Pavilón Avana, Vilma, Kolkáreň, Keramická dielňa a novostavby Pavilónu Eva a novej Recepcie bolo, v zmysle návrhu renomovaného architekta Juraja Zorničku, prinavrátiť miestu jeho atmosféru a eleganciu, nadviazať na tradície a v novom, modernom štýle ponúknuť návštevníkom Harmóniu ako miesto oddychu.

Komplex Hotela pod Lipou Resort tvoria tri pavilóny:

Pavilón Avana****

Pavilón Avana disponuje spolu 21 izbami, reštauráciou, konferenčnou miestnosťou a salónikom. Trojpodlažná budova je konštrukčne riešená ako trojtrakt so zachovaním pôvodného tvaru so šikmou valbovou strechou doplnenou o veľký vikier smerom do parku. Rodinnú a pokojnú atmosféru hotela umocňuje vintage štýl v kombinácii s modernými prvkami. V boutique hoteli vo veľkej miere prevláda dub, či už ako masív v podobe knižníc, alebo ako obklad v hotelových izbách.

V reštaurácii, s celkovou kapacitou 80 – 120 ôsob, dominuje presvetlený interiér a príjemne ju dopĺňa terasa s úžasným výhľadom situovaná na dvoch úrovniach. Kapacita terasy je  80 osôb.

-  17x 2-lôžková izba s rozlohou od 24-33 m²
-  2x Family izba
-  2x Apartmán
-  v prevádzke od 02/2016 

Pavilón Eva****

Pavilón rozšíril ubytovacie kapacity o 30 izieb a kongresovú/svadobnú sálu pre 200 osôb s najmodernejším technologickým vybavením vrátane výdajnej kuchyne a prípravy na catering. Objekt Avana a Eva sú prepojené novou recepciou.

Elegantný šmrnc dizajnu Pavilónu Eva zo začiatku 20. storočia je doplnený o lokálny kontext modranského mikroregiónu so svojou charakteristickou modrotlačou. Originálne, na mieru robené tapety s motívom modrotlačového lipového lístka v izbách, skombinované s retro orechovou textúrou na nábytkoch, vytvárajú základnú farebnú kombináciu.

Centrálnym vizuálnym motívom wellness zóny je podsvietená grafika na strope nad plaveckým bazénom s dĺžkou 18 m. K dispozícii je fínska a parná sauna, ochladzujúci bazén, vírivka a posilňovňa. Hostia môžu využiť aj služby profesionálnych masáží a procedúr tvárového ošetrenia.

-  29x 2-lôžková izba
-  1x apartmán s výmerou 48 m² (kapacita 2-4 osoby)
-  wellness centrum
-  v prevádzke od začiatku roka 2019

Pavilón Vilma***

Pavilón Vilma, situovaný len 50 m od hlavnej budovy, ponúka spolu 24 zrekonštruovaných izieb s priamym vstupom k letnému bazénu, pieskovej pláži a športoviskám. K dispozícii je konferenčná sála a salónik. V roku 2022 prebehla kompletná rekonštrukcia rozvodov vody a kúrenia.

-  15x 2-lôžková izba
-  8x 3-lôžková izba
-  1x 4-lôžková izba

Kongresové sály:

-  „Eva“ – rozloha 280 m² s kapacitou 280 osôb (s gastronomickým zázemím)
-  „Avana“ – rozloha 90 m² s kapacitou 80 osôb (stredne veľké podujatia)
-  „Vilma“ – rozloha 50+50 m² s kapacitou 50+50 osôb (2 prepojené časti)
-  „Salónik Vilma“ – rozloha 27 m² s kapacitou 30 osôb (priamy vstup na terasu)
-  „Salónik Kajuta“ – rozloha 25 m² s kapacitou 30 osôb (vhodný na neformálne
    pracovné stretnutia)

Hotelový komplex ponúka množstvo možností pre firemnú klientelu (kongresy, školenia, teambuildingy), ako aj pre súkromnú klientelu (víkendové pobyty alebo svadby). Sála Eva je stvorená pre kongresy, s využitím najmodernejšej techniky, ako aj bezdrôtového pripojenia k projektoru, či najmodernejšieho osvetlenia a ozvučenia. Disponuje vlastným gastronomickým zázemím a zabudovaným parketom.

Ekologické riešenia

Použitím najmodernejších technológií šetrných k životnému prostrediu a energiám sa komplex radí k ekologickým. Systém vykurovania a chladenia využíva tepelné čerpadlá zem-voda, izbové termostaty komunikujú s rezervačným systémom a v čase neprítomnosti hostí v hotelovej izbe automaticky aktivujú režim šetrenia energie.

Samozrejmosťou sú tri nabíjacie stanice pre elektrické vozidlá.

Športovo-relaxačné aktivity

Nový športovo-zážitkový areál je výborným miestom pre organizovanie teambuildingov, firemných hier či koncertov pod holým nebom.

Bazény a pláž: Počas celého roka je funkčné wellness s plochou 599 m² ktoré tvorí plavecký bazén (19×4 m), fínska a parná sauna, ochladzovací bazén, oddychová miestnosť, vírivka a fitness. Aktuálne prebieha budovanie vonkajšieho wellness.

Počas letnej sezóny je dostupný aj vonkajší bazén (15×10 m) a detský bazén (5×5 m) s pieskovou plážou, čo ocenia návštevníci počas horúcich letných dní. Nádherná zelená záhrada s vyrastenými stromami, pohodlné ležadlá a tuli vaky len umocňujú pôžitok z relaxu.

Jurkovičova Kolkáreň: Moderne zariadený eventový priestor s rozlohou 200 m² s vlastným barom a dvomi tradičnými kolkovými dráhami sa nachádza priamo za pavilónom Eva. Poskytuje súkromie od hotelových hostí a symbolicky vás prenesie do minulosti na miesto, kde sa pôvodne nachádzali slnečné kúpele od architekta Dušana Jurkoviča. Kapacita: 60 osôb.

Keramicko-umelecký ateliér: Pod dohľadom skúsených keramikárov máte možnosť si zvoliť príjemnú formu relaxu, či už výrobou keramiky alebo maľovaním obrazov. Táto dvojpodlažná budova súčasne slúži ako priestor na tvorivé dielne.

Lanový Park: Pre priaznivcov adrenalínovej formy odpočinku je k dispozícii lanový park s dvomi okruhmi náročnosti.

V areáli na ploche 2,5 ha je k dispozícii plážový volejbal, petangue, tenisové kurty, basketbalové a futbalové ihrisko, stolný tenis a pre najmenších slovenskými rezbármi vytvorené detské ihrisko v tvare pirátskej lode. Novinkou je aj escape room, zip line pre deti či možnosť rybárčenia.

Exteriér hotela je starostlivo udržiavaný, výsadba viac ako 100 nových stromov ako aj trávnaté plochy pravidelne upravované záhradným architektom a niekoľkoročné listnaté aj ihličnaté stromy vytvárajú prirodzený tieň pre príjemné posedenie a odpočinok.

Vzhľadom na plne zabehnutý komplex, jedinečnú lokalitu a široké možnosti využitia je Hotel pod Lipou RESORT**** vhodnou investičnou príležitosťou s výrazným potenciálom do budúcnosti.

 

Lokalita - Modra, Harmónia

Hotel pod Lipou Resort sa nachádza uprostred pohoria Malé Karpaty, v rekreačnej oblasti Harmónia. Od Bratislavy je vzdialený 40 km. V okolí môžete navštíviť zámok Červený kameň (8 km) a stráviť príjemný deň prehliadkou rôznych okruhov podľa zvolenej časovej náročnosti. 3 km od hotela sa nachádza Múzeum Ľudovíta Štúra. Pre priaznivcov aktívneho druhu odpočinku v tesnej blízkosti hotela začínajú cykloturistické a turistické trasy.

Nehnuteľnosti na mape