Renesančný kaštieľ, Skýcov

Renesančný kaštieľ, Skýcov

Renesančný kaštieľ, Skýcov

ID: 0105

 • Zastavaná plocha 4 725 m²
 • Záhrady 5 805 m²
 • Podlažia 3
 • Izieb 22
 • Kúpeľní 22
 • Cena Na vyžiadanie
 • Salóniky 2
 • Krbov 6
 • Skladov 10
 • Parkovanie Áno

Ďalšie informácie o nehnuteľnosti

 • 5 spoločenských priestorov
 • príprava na wellness a fitness centrum
 • voda, plyn, elektrina, kanalizácia
 • pivnica
 • dostatok parkovania
 • historická hodnota

Ďalšie informácie o nehnuteľnosti

Slovakia Sotheby’s Int. Realty ponúka na predaj unikátny renesančný kaštieľ situovaný v malebnej dedinke Skýcov v severovýchodnej časti pohoria Tribeč. Obec Skýcov sa nachádza v okrese Zlaté Moravce v Nitrianskom kraji a vďaka svojej polohe je výborným štartovacím bodom pre rozmanité výlety do okolia.

História kaštieľa

Renesančný opevnený kaštieľ s nárožnými vežami bol postavený po roku 1663 na neskorogotických základoch z 15. storočia. V 18. storočí sa stal majetkom grófskeho rodu Keglevichovcov a od roku 1812 prešiel kaštieľ do vlastníctva rodiny Odescalchi.

Centrum stavby tvoril palác, stavaný na spôsob obytnej veže, s klenutými priestormi a so slávnostnou sálou. Značne viditeľná bola aj nárožná kruhová bašta s kruhovou schodišťovou vežou, v ktorej sa Arthur Odescalchi údajne najradšej zdržiaval.

V roku 1893 odkúpil celý majetok arcivojvoda Augustín Habsburský z Topoľčianok a pripojil ho k svojmu panstvu. V roku 1920 prešiel majetok spolu s kaštieľom do vlastníctva štátu.

Súkromným vlastníctvom sa stal v roku 2000, kedy bola zahájená jeho rozsiahla rekonštrukcia. Jej súčasťou bolo okrem iného aj zavedenie plynu a elektriny do objektu, realizácia rozvodov vody a napojenie na miestnu kanalizáciu. Vykurovanie je riešené radiátormi a podlahovým kúrením. V kaštieli je niekoľko krbov, ktoré sú funkčné a prispievajú k spríjemneniu chladných dní.

O kaštieli

Kaštieľ je situovaný na rozľahlom pozemku. Celková zastavaná plocha je 4 725 m² a veľkorysé záhrady s výmerou 5 805 m² umožňujú vytvoriť nádhernú oddychovú časť s kvetmi a množstvom zelene. Je tu priestor aj na tenisový kurt.

Pri vstupe sa po ľavej strane nachádza zrekonštruovaná dielňa so sociálnym zariadením, s pripojením na miestnu kanalizáciu a novými elektrickými rozvodmi.

Dispozičné riešenie

Samotný kaštieľ tvorí prízemie a tri podlažia.

Na prízemí sa nachádza plne vybavená kuchyňa s kapacitou 250 obedov vhodná na realizáciu aj väčších spoločenských udalostí ako sú napr. svadby či firemné akcie. K dispozícii je klasická murovaná pec na prípravu domáceho chleba, koláčov či pizze. V blízkosti kuchyne je 6 skladov na potraviny.

K dispozícii je ďalej priestor pre účely fitness centra s možnosťou východu do záhrady a priestory pre saunu, sprchy, toalety a technické zázemie pre upratovačku. Oproti fitness centru sa zo záhrady dostanete samostatným vchodom do jednoposchodového veľkého apartmánu so sociálnym zariadením.

Na medziposchodí je veľká spoločenská sála s krbom, sociálne zariadenie a priestor pre personál.

Na prvom poschodí sa nachádza príprava na recepciu, veľký priestor pre reštauráciu s drevenými trámami pozostávajúci z troch veľkých prepojených miestností a salónika. Na konci je kruhová bašta z kameňa a pri schodoch príprava na výťah z kuchyne.

Na medziposchodí kaštieľ ponúka veľkorysý apartmán s krbom a kúpeľňou.

Na druhom poschodí sú k dispozícii tri apartmány, na medziposchodí štyri apartmány a na treťom poschodí v podkroví tri apartmány s kúpeľňami.

V druhej časti kaštieľa sa na druhom poschodí nachádza veľká sála s klenbovým vstupom, krbom a s drevenými oblúkovými oknami, krásny salónik s krbom a dve miestnosti vhodné na kancelárie. Z jednej je možnosť vstupu na hornú terasu. Na treťom poschodí má nový majiteľ k dispozícii štyri apartmány a dve veľké terasy s krásnym výhľadom na okolie.

Nehnuteľnosť renesančného kaštieľa je vhodná ako sídlo firmy, prípadne ako budúci veľmi atraktívny hotel butikového charakteru.

 

Lokalita - Skýcov

Malebná obec Skýcov leží v okrese Zlaté Moravce v Nitrianskom kraji, v severovýchodnej časti Tríbečských vrchov v pramennej oblasti prítokov Žitavy a Nitry.

Tipy na výlety v okolí kaštieľa:

Rozhľadňa Drieňová - 7,7 km

Zubria obora - 10,5 km

Zámok Topoľčianky - 8,9 km

Známe kúpeľné mesto Bojnice, ZOO - 33 km

Termálne kúpele Malé Bielice - 15,5 km

Okolité početné cyklotrasy

Pre milovníkov adrenalínových športov je v Skýcove motokrosový klub a nachádza sa tu aj ranč, kde je možnosť zajazdiť si na koňoch. Rozľahlé lúky v okolí obce umožňujú pre priaznivcov pokojnejšieho druhu športu vytvoriť napr. golfové, prípadne tenisové ihrisko.

Nehnuteľnosti na mape

Renesančný kaštieľ, Skýcov