Mám záujem

Kúpele Zelená žaba, Trenčianske Teplice

Kúpele Zelená žaba, Trenčianske Teplice

Kúpele Zelená žaba, Trenčianske Teplice

ID: 0118

 • Antikorový bazén 33 m
 • VIP zóna Áno
 • Terasy Áno
 • Saunový svet Áno
 • Ihriská 0
 • Cena Na vyžiadanie
 • Tenisový kurt Áno
 • Reštaurácia Áno

Ďalšie informácie o nehnuteľnosti

 • multifunkčné športové ihrisko
 • tenisové dvorce
 • detské ihrisko
 • kolkáreň
 • reštaurácia s terasou
 • bufetové služby

Ďalšie informácie o nehnuteľnosti

Slovakia Sotheby’s Int. Realty ponúka na predaj unikátne funkcionalistické kúpalisko Zelená žaba nachádzajúce sa v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice. Kúpalisko navrhol v 30. rokoch minulého storočia český architekt a urbanista, predstaviteľ česko-slovenského funkcionalizmu, Prof. Bohuslav Fuchs a je stelesnením dokonalej symbiózy architektúry a okolitej prírody.

Základnou myšlienkou autorovho urbanistického návrhu mesta bola snaha o zatraktívnenie polohy mesta rozšírením kúpeľov do nových slnečných polôh na terase južného svahu Teplickej vrchoviny. Kúpalisko, s celkovou kapacitou 500 osôb, je citlivo zasadené v lese a vďaka svojmu konceptu a dizajnu sa radí medzi jedinečné v strednej Európe. Na slnečnom, veľkorysom pozemku ponúka moderné bazény pre plavcov aj neplavcov, terasy s ležadlami pre príjemný oddych, VIP zónu a jedinečný saunový svet.

Kúpalisko

- hlavný antikorový bazén (33 m) s wellness-zábavnými prvkami (vodný gejzír, masážne lavice, divoká rieka, vlnobitie)
- VIP zóna
- slnečné terasy s ležadlami
- detský bazén

VIP zóna

Exkluzívna zóna kúpaliska s privátnym bazénom a vírivkou je určená pre náročnú klientelu preferujúcu intímne zázemie. Nachádza sa v skale nad hlavným bazénom (na úrovni najvyššieho poschodia hlavnej budovy) a je určená pre max. 25 osôb. Nádherný výhľad plný zelene len umocňuje pocit dokonalého pôžitku.

Wellness – saunový svet

Príjemný odpočinok v srdci slovenskej prírody ponúka aj skutočne jedinečný saunový svet pozostávajúci zo 7 tubusov orientovaných k veľkej centrálnej vírivke. Originálna architektúra včlenená do okolitej prírody s vyrastenými ihličnanmi navodzuje tú pravú relaxačnú atmosféru.

-  fínska sauna
-  bylinková sauna
-  parná sauna
-  infrasauna
-  vírivka
-  ochladzovací bazén
-  odpočivárne
-  šatne

Príjemným bonusom je možnosť ubytovania sa v penzióne Vila Ivana, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti Kúpeľov Zelená žaba. Klienti ocenia pohodlný prechod cez záhradu kúpaliska priamo do penziónu. Vila Ivana ponúka ubytovanie so spoločenskou miestnosťou, neplateným súkromným parkoviskom, záhradou a grilom. Hostia môžu využívať terasu a ubytovať sa v rodinných izbách.

 

Lokalita - Trenčianske Teplice

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa nachádza v Trenčianskom kraji, 14 km od mesta Trenčín. Známe kúpele patria k najstarším a najnavštevovanejším kúpeľom na Slovensku, a to najmä vďaka vynikajúcej prírodnej sírnej termálnej vode a svojej romantickej polohe. Kúpele sa špecializujú predovšetkým na liečbu a prevenciu ochorení pohybového aparátu a okrem využívania prírodnej termálnej vody ponúkajú aj širokú paletu liečebných metód z oblasti liečebnej rehabilitácie a fyziatrie.

Medzi pravidelné kultúrne podujatia v mestečku patrí napr. najstarší festival vážnej hudby v strednej Európe – Hudobné leto, Festival ľudových remesiel, či International Film Festival (IFF).

Vzdialenosti od Kúpeľov Zelená žaba:

Kúpeľný park – 0,4 km

Most slávy – 0,4 km

Autobusová stanica – 1,5 km

Vlaková stanica – 2 km

Penzión Vila Ivana – priamo pri Kúpeľoch Zelená žaba

Hotel Elizabeth – 14 km v meste Trenčín

Najznámejšou dominantou a zároveň národnou kultúrnou pamiatkou okolia na Považí je Trenčiansky hrad týčiaci sa na strmom vápencovom brale priamo nad mestom Trenčín. V súčasnosti sa v jeho starobylých priestoroch nachádzajú výstavné priestory a viaceré expozície Trenčianskeho múzea. Prehliadka hradu a jedinečný výhľad z Matúšovej veže je určite skvelým zážitkom nielen pre rodiny s deťmi, ale aj romantické dvojice.

Nehnuteľnosti na mape