Mám záujem

Kúpeľná vila, Trenčianske Teplice

Kúpeľná vila, Trenčianske Teplice

Kúpeľná vila, Trenčianske Teplice

ID: 0123

 • Vila 580 m²
 • Pozemok 4 012 m²
 • Izieb 8
 • Aparmán 1
 • Kúpeľní 5
 • Cena Na vyžiadanie

Ďalšie informácie o nehnuteľnosti

 • ubytovanie
 • spoločenská miestnosť
 • reštaurácia s barom
 • grilovanie
 • plynové kúrenie, radiátory
 • bez výťahu
 • parkovanie
 • kultúrne podujatia kúpeľného mestečka

Ďalšie informácie o nehnuteľnosti

Slovakia Sotheby’s Int. Realty ponúka na predaj 4-podlažnú vilu nachádzajúcu sa v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice situovanú v krásnom prostredí plnom zelene, priam predurčenom na dokonalý odpočinok a relax v duchu kúpeľného života.

Vila sa nachádza v tesnej blízkosti známeho kúpaliska Zelená žaba a jeho klienti tak môžu oceniť pohodlný prechod cez záhradu areálu priamo do penziónu s možnosťou ubytovania.

Kúpele Zelená žaba navrhol v 30. rokoch minulého storočia český architekt a urbanista Prof. Bohuslav Fuchs a jeho funkcionalistické dielo je dokonalou symbiózou unikátnej architektúry a okolitej prírody. Aj vďaka svojmu konceptu sa radí medzi jedinečné v strednej Európe.

Dispozične vila pozostáva z troch podlaží a suterénu s výmerou 72 m², v ktorom sa nachádza technické zázemie v podobe kotolne a skladových priestorov. Prízemné podlažie ponúka spoločenskú miestnosť s kapacitou 10 osôb, reštauráciu (nielen pre ubytovaných hostí) s kapacitou 24 osôb, kuchyňu so skladom a miestnosť vhodnú na kancelárske a administratívne účely. Priestory môžu slúžiť na rodinné oslavy, firemné školenia či teambuildingy.

Ubytovanie 2. podlažie: 

-  7 x dvojlôžková izba
-  1 x jednolôžková

Izby sú vybavené kúpeľňou a TV s možnosťou prísteliek.

Ubytovanie 3. podlažie: 

-  1 x 2-izb. apartmán s kuchynkou
-  možnosť prísteliek

Priestranný apartmán ponúka obývaciu miestnosť a samostatnú spálňu.

K dispozícii sú aj podkrovné priestory, ktoré sa aktuálne nevyužívajú. Je však potenciál na ich prípravu na účely podľa individuálnych potrieb klienta.

Parkovanie je zabezpečené garážovým státím pre 1 vozidlo, ďalšie exteriérové miesta s kapacitou 6 vozidiel sa nachádzajú priamo na pozemku.

Samozrejmosťou pre hostí je možnosť využívania kúpeľných procedúr. Známe kúpele patria k najstarším a najnavštevovanejším na Slovensku, a to najmä vďaka vynikajúcej prírodnej sírnej termálnej vode a svojej romantickej polohe. Podľa starej povesti liečivé pramene objavil chromý pastier pri hľadaní zatúlanej ovečky. Našiel malé jazierko s horúcou vodou, z ktorého sa šíril sírový zápach a po niekoľkých kúpeľoch v ňom sa uzdravil. V súčasnosti sa kúpele špecializujú predovšetkým na liečbu a prevenciu ochorení pohybového aparátu a okrem využívania prírodnej termálnej vody ponúkajú aj širokú paletu liečebných metód z oblasti liečebnej rehabilitácie a fyziatrie.

Po dni plnom procedúr si kúpeľní hostia môžu dopriať kultúrne podujatia priamo v Trenčianskych Tepliciach a vychutnať si tak pravý kúpeľný život. Za zmienku stojí najstarší festival vážnej hudby v strednej Európe – Hudobné leto, Festival ľudových remesiel, či International Film Festival (IFF).

Lokalita - Trenčianske Teplice

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa nachádza v Trenčianskom kraji, 14 km od mesta Trenčín.

Najvýznamnejšou kultúrnou-historickou stavbou je Kursalon Trenčianske Teplice situovaný v prostredí kúpeľného parku. Ponúka veľkú koncertnú sálu a pýši sa poprednou reštauráciou na Slovensku.

Najznámejšou dominantou a zároveň národnou kultúrnou pamiatkou okolia na Považí je Trenčiansky hrad týčiaci sa na strmom vápencovom brale priamo nad mestom Trenčín. V súčasnosti sa v jeho starobylých priestoroch nachádzajú výstavné priestory a viaceré expozície Trenčianskeho múzea. Prehliadka hradu a jedinečný výhľad z Matúšovej veže je určite skvelým zážitkom nielen pre rodiny s deťmi, ale aj romantické dvojice.

Nehnuteľnosti na mape